بابک بختیاری - آقای آیس پک

مطالب این پست کمی بی ربط است و شاید روا بود قبل از نوشتن این مطلب گزارش مصور از هفتمین دوره برگزاری نمایشگاه شیرینی و شکلات را ارائه میکردم .  

صرفا به این دلیل که معلوم نیست کی حس و حال نوشتن گزارش مذکور را داشته باشم و نخواستم مطالب این پست از دهن بیفتد! این بی ربطی شامل مطلب این پست شده است .

 

دیروز برای بازدید و صاف کردن برخی خرده حسابها!! به نمایشگاه رفتم .. همین نمایشگاه شیرینی و شکلات که برای هفتمین بار، برگزاری اش را در بوق و کرنا کرده اند را می گویم ..

تعریف و تفسیر آنچه دیدم و آنچه گذشت بماند برای وقتی که حوصله گفتنش را داشته باشم و البته در khaledaily، ولی موضوع جالبی پیش آمد که برای گفتنش راهی جز نوشتن این مطلب پیدا نکردم !

 

با بابک بختیاری آشنا شدم ! آشنا که نه .. شاید فقط دیدمش و چند دقیقه ای هم کلام بودیم.

در خلال صحبت مدام داشتم سعی میکردم موضوع صحبت را به سمتی سوق دهم که فرصت پرسیدن این سوال عجیب و غریب را پیدا کنم ..

این سوال که قضیه این کلمه " قورباغه مایوس " چیست که روی تابلوی بعضی از شعب آیس پک نوشته شده و روی بعضی دیگر نه ! 

مثل اینکه یادم رفت بگویم آقای بابک بختیاری چه ربطی به این سوال داشتند . ایشان جوان ترین کارآفرین نمونه ای هستند که مفتخر به دریافت لوح کارآفرین برتر از وزیر محترم کار و امور اقتصادی در اردیبهشت ماه سال جاری شده اند. موسس و صاحب امتیاز و مخترع محصول و شعب زنجیره ای آیس پک و مدیر عامل شرکت آیس پک ایرانیان که در زمان کوتاهی ( نزدیک به دوسال ) توانسته 130 شعبه در داخل و خارج از کشور را تاسیس و مدیریت کند .

 

بالاخره فرصتی شد تا همان سوال را بپرسم !!

ایشان گفتند آن دسته از شعبی که لغت و آرم "قورباغه مایوس" را روی تابلو ندارند شعب تقلبی هستند و در زنجیره شعب اصلی جایی ندارند .

منبع این تصویر:  سایت آیس پک

و توضیح دادند که آیس پک به زبان فارسی !!! و بعد تاکید کردند که به زبان خیلی فارسی یعنی قورباغه مایوس !

گفتند آیس یعنی مایوس و پک نیز یعنی قورباغه. مثل غوک و وک و… آقای بختیاری اضافه کردند "از اول هم فکر جهانی شدن داشتم و به دنبال اسمی بودم که هم فارسی باشد و هم قابل فهم برای غیر فارسی زبانان" و خاطر نشان کردند "سعی میکنم کاری کنم که همانطور که دنیا آمریکا را با نام مک دونالد میشناسد، ایران را نیز با نام آیس پک بشناسد" و تا امروز هم به نظرخودشان و خیلی های دیگر کاملا موفق عمل کرده اند و با تاسیس شعبی در مالزی، سوریه، کویت،دبی و ... توانسته اند تا حد زیادی به این هدف نزدیک شوند.  

 

نکته ای که شاید دانستنش خالی از لطف نباشد این است که یکصدمین شعبه از شعب آیس پک واقع در خیابان درختی شهرستان کرج، متعلق به آقای حسین رضا زاده است !

 

در ضمن ایشان خواستند این را هم بگویم که اسامی اقتباس شده از روی اسم اصلی آیس پک به شرح زیر است و کاملا مسرانه و جدی و بدون شوخی هم در حال پیگیری متقلبین هستند و تا امروز هم با همکاری دادگاههای حقوقی و کیفری تهران احکامی گرفته اند و تعدادی از این سودجویان را به حال تعلیق در آورده و تعداد دیگری را نیز به زودی کله پا !! خواهند کرد :

آیس تک / آیس پک راستین / آیس پک گل سرخ / آیس پک 77 / آیس پوپک / آیس پک اینترنشنال /   آیس پک انگلستان و ...

 

زندگینامه و شرح حال این جوان موفق آنقدر عبرت آموز است که راستش حیفم می آید شما را از شنیدنش محروم کنم ولی از شما چه پنهان حال و مجال منظم کردن حرفهایمان را در حال حاضر ندارم. شاید وقتی دیگر...

 

بابک بختیاری متولد سال 1357 در تهران است و پیش از اینکه آقای آیس پک شود، دست به خیلی کارهای موفق و غیر موفق دیگر زده است که موفقیت امروز خود را مدیون تمام آن شکستهای(به قول خودش) طلایی میداند و صمیمانه از همه کسانی که باعث شکست های آن روزگارش شدند سپاسگزار است! روحیه ای بسیار شکست ناپذیر و فکرها و آرزوهای بسیار بزرگی دارد و با این رویه که پیش گرفته است و با این انرژی و نشاطی که دارد انشاءالله به زودی به تمام آرزوهایش خواهد رسید .

برای بابک بختیاری عزیز آرزوی موفقیت روزافزون دارم و بابت وقت و حوصله ای که به خرج دادند – با وجود آن اتفاق بد !! – از ایشان ممنونم .

 

برای آشنایی بیشتر با ایشان و محصولات و شعب آیس پک میتوانید به سایت آیس پک مراجعه کنید.

 

مطبخ چي: خاله خانم در یکشنبه ۲۸ مهر۱۳۸۷ ساعت 15:5 | | لینک ثابت | بخش : نکات و مقالات
Copyright © 2007 khalekhanoom .